נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

5 טכנולוגיות שלא הכרתם בנעלי ספורט

נעלי ספורט

כל אחד ואחת צריכים זוג נעלי ספורט טובות בארון, ובשנים האחרונות מדובר בתחום שנמצא בשינויים מתמידים ותכופים. הטכנולוגיות השונות משפרות את הנוחות והביצועים של הנעליים ומאפשרים לכם חוויה משודרגת בעת נעילתן. במאמר זה נספר לכם על חמש טכנולוגיות פורצות דרך שחוללו מהפכה של ממש בעולם נעלי הספורט – גם לספורטאים מקצועיים וגם לאנשים בחיי השגרה.

 

טכנולוגיית סיבי פחמן

אחת ההתקדמת המשמעותיות ביותר בתחום נעלי ספורט וריצה היא השילוב של לוחות סיבי פחמן בתוך סוליות האמצע בנעליים. הלוחיות האלה קלות במשקלן אך חזקות להפליא, ובדרך זו הן יכולות להשתמש כבולמי זעזועים וכמערכת הנעה לנעליים.

דבר זה אומר שהנעליים למעשה מחזירות אנרגיה בכל צעד וצעד- ומובילות לתנועה קלה ומהירה יותר. מותגים רבים ברחבי העולם החלו להשתמש בטכנולוגיה ואצנים מקצועיים רבים שמחים לנעול נעליים אלה כי הן מציעות להם יתרון בעת מרתונים ותחרויות אחרות.

נעלי ספורט וריצה

הדפסת תלת מימד

בטח שמעתם על עולם הדפסות התלת מימד שנכנס כמעט לכל תחום בתעשייה, אז אין מנוס מכך שהוא ייכנס גם אל עולם נעלי הספורט והריצה. היתרון המשמעותי של הדפסת תלת מימד הוא שניתן לבצע התאמה אישית של הנעל כך שהיא תתאים בדיוק לצורת כף הרגל וההליכה הייחודית של כל אדם ואדם.

הדפסה של הנעל יכולה לייצר זוג שמספק תמיכה וריפוד מיטביים. הטכנולוגיה הזו לא רק משפרת את הנוחות של הנעל, אלא גם מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לפציעה.

 

נעליים חכמות

לא רק הטלפון והטלוויזיה שלנו יכולים להיות חכמים- גם הנעליים! נעליים חכמות יכולות להיות מצוידות בחיישנים שעוקבים אחר מדד הביצועים של ספורטאים בתחומים שונים, וכל זה בזמן אמת. החיישנים הללו יכולים לעקוב אחר גורמים שונים, ביניהם אורך צעדים, מספר צעדים ואפילו שיווי משקל. הנתונים האלה הם בעלי ערך יקר לספורטאים שרוצים לשפר את שגרת האימונים שלהם ואת הביצועים הסופיים. כך הם יכולים להגיע לרמות חדשות של מצוינות!

נעליים חכמות

נעליים אקולוגיות מחומרים נושמים

כל העולם מנסה להבין איך לשפר את איכות הסביבה, וחברות רבות פונות לקידום טכנולוגיות ברות קיימא. יש טכנולוגיה חדשה שמשתמשת בחוטי פוליאסטר ממוחזרים שמייצרים נעליים קלות, תומכות ומאוד ידידותיות לסביבה. שימוש בחומרים אלה משפר את זרימת האוויר אל הנעל ומחוצה לה, וזה בזמן שהם מפחיתים את ההשפעה על הסביבה. ככל שהטכנולוגיות יתפתחו יותר, נראה עוד ועוד חידושים בכיוון זה בתחום.

 

סוליות להחזרת אנרגיה

עוד טכנולוגיה מרתקת היא סוליות שמחזירות אנרגיה. החברות השונות משתמשות בתרכובות חומרים מיוחדות שאוגרות בתוכו אנרגיה ומשחררות אותה כשהרגל נוגעת בקרקע. דבר זה מפחית את העייפות ועוזר לשרירים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. דבר זה יכול לעזור לספורטאים להיות במיטבם לפרק זמן ארוך יותר בעת משחקי כדורסל, תחרויות ריצה ועוד.

נעלי ספורט

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא נעליים