נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.

מתי שרשראות לגברים נכנסו לאופנה ואיך תבחרו שרשרת

שרשראות לגברים

אולי כיום תכשיטים יותר מקושרים לנשים, אבל האמת היא שבמהלך ההיסטוריה גברים רבים ענדו תכשיטים, ביניהם גם שרשראות. כיום האופנה הזו חזרה וגברים רבים מחפשים שרשרת מושלמת עבורם. במאמר זה נבדוק קצת על ההיסטוריה של שרשראות לגברים ונעזור לכם להבין כיצד לבחור שרשרת מבין המגוון הרב הקיים.

 

מתי שרשראות לגברים נכנסו לאופנה?

בואו נחזור קצת אחורה בזמן. עוד במצרים העתיקה שרשראות לגברים היו סמל סטטוס שסימן עושר וכוח. כך גם ברומא העתיקה ובשבטים אפריקאים רבים. ענידת שרשראות אצל גברים המשיכה גם במהלך ימי הביניים, אבל במשך הזמן פחות ופחות גברים ענדו שרשראות, בעיקר כשיותר ויותר גברים התחילו לעבוד בעבודות כפיים, לצאת להילחם וכדומה.

אבל בשנות השישים של המאה הקודמת חלה עלייה מחודשת בתחום השרשראות. זה התחיל מכוכבי הרוק הגדולים כמו ג'ים מוריסון וג'ימי הנדריקס, שהתחילו לענוד שרשראות של "פיס אנד לאב". בהמשך אייקונים מתרבות ההיפ הופ גם כן התחילו לענוד שרשראות גדולות ונוצצות, מה שתפס תאוצה בקרב הקהל ונשאר אופנתי עד ימינו אנו.

שרשראות

 

איך בוחרים שרשרת?

אז עכשיו אחרי שאתם יודעים קצת על ההיסטוריה, הגיע הרגע המכונן בו אתם צריכים לבחור שרשרת. כשאתם בוחרים אחת, צריך לקחת בחשבון מספר גורמים כדי שהשרשרת אכן תתאים לכם בכל מיני מובנים.

  1. אורך: אורך השרשרת משפיע באופן משמעותי על המראה שלה עליכם. יש שרשראות קצרות שמגיעות לבסיס הצוואר, ויכולות להיראות מאוד אלגנטיות ומינימליסטיות. יש שרשראות שמגיעות עד אמצע החזה ולרוב יהיה עליהן תליון. אפשר למצוא גם שרשראות ארוכות יותר, שיהוו אמירה אופנתית נועזת יותר.
  2. חומר: שרשראות יכולות להגיע בזהב, כסף או עשויות מחרוזים ואבנים טבעיות. כל אחת מהן יכולה לשדר משהו אחר. זהב לדוגמה הוא יוקרתי וקלאסי ונראה חגיגי, וכסף יכול להיות רב תכליתי ולהתאים יותר למראה יומיומי. אבנים וחרוזים הולכים לכיוון הבוהמייני והמשוחרר יותר.
  3. סגנון השרשרת: יש הרבה מאוד סגנונות לשרשראות. יש שרשראות מינימליסטיות שהן רק השרשרת עצמה, שיכולים להתאים לכל מראה. יש שרשראות עם תליונים שיכולה להיות להם משמעות מסוימת, ממגן דוד לסימון הדת שלכם ועד לראשי תיבות של הילדים שלכם. כל אחד מהם יכול להשתלב במראה שלכם, תלוי מה אתם רוצים לשדר.
  4. שימוש השרשרת: כדאי לחשוב מה מטרת השרשרת. האם אתם רוצים ללכת איתה ביומיום ולא להוריד אותה, או שאתם מחפשים משהו שיתאים יותר לאירועים מיוחדים? דבר זה יוכל להנחות אתכם בבחירה של השרשרת הנכונה עבורכם.

 

לסיכום

לשרשראות לגברים יש היסטוריה עשירה שעוברת בין תרבויות שונות עד לאופנות והטרנדים העכשוויים. כשאתם בוחרים שרשרת קחו בחשבון את הגורמים השונים, מאורך השרשרת ועד לשימוש בה, כך שתוכלו להתאים את השרשרת הנכונה.

סגנון השרשרת

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא אופנה
5 טיפים לבחירת קורס איפור
5 טיפים לבחירת קורס איפור

שוק האיפור הוא תעשייה משגשגת ודינמית, המתפתחת כל הזמן עם טרנדים, טכניקות ומוצרים חדשים. מאיפור כלות ועד לצילומי מערכת,